galeria

info

  • Logo

  • Projekt

  • HTML/CSS

  • CMS

  • Domena

  • Hosting

  • Strona: zioresto.pl

opis

Pierwsza restauracja w naszym portfolio. Jednak nie wykonanie samej strony internetowej, a systemu zamówień online. Dla naszego klienta, restaracji Zioresto, mieszczącej się w mieście Tarnów, wykonaliśmy kompleksowy system zamawiania potraw bezpośrednio na  stronie www.

Nasza praca polegały na utworzeniu samych produktów i połączeniu ich z pozycjami w menu na stronie. Dzięki funkcjonalności użytego szablonu został dodany przycisk "zamów online" do każdego dania, który następnie połączyliśmy z odpowiednią potrawą.

Kolejna czynność to konfiguracja metod dostawy oraz odbioru osobistego. Ze względu na specyfikę dostawy, została ona ograniczona tylko do miasta Tarnowa i jak widać w galerii nie da się wybrać inne opcji niż to miasto. W przyszłości można będzie czywiście poszerzyć teren dowozów.

Następnie konfiguracja metod płatności i tutaj na życzenie klienta wykonaliśmy 3 metody, płatność przy odbiorze gotówką lub kartą oraz płaność szybkim przelewem. W ten sposób będzie to bardziej przejżyste dla klientów i pomocne w obsłudze zamówień przez restaurację.

Do każdego dania została dodana kwota opakowania, która nie jest widoczna na stronie produktu ale automatycznie jest dodawana w koszyku oraz przeliczna zgodnie z ilością dań.

Po za tymi standardowymi funkcjonalnościami zastosowaliśmy również funkcję dezaktywacji zamówień poza godzinami i dniami pracy restauracji, wraz z informacją na stronie.

Ustawiliśmy również niestandardowe statusy zamówień dzięki, którym klient otrzymuje automatycznie informację na e-mail o czasie dostawy lub odbioru zamówienia. Natomiast dla wygody wszystko jest obsługiwane za pomocą aplikacji na telefon, dzięki czemu obsługa restauracji nie musi logować się do zaplecza strony, po przez przeglądarkę tylko w szybki sposób, za pomocą kilku kliknięć obsługuje każde zamówienie.

Takie kompleksowe rozwiązanie pozwala na bezpośrednią kontrolę całości procesu zamówień online, wprowadzanie w przyszłości poprawek lub dodatkowych funkcjonalności i odpada co miesięczna opłata za obsługę po przez zewnętrznego usługodawcę. Co prawda jest to większy koszt jednorazowy niż w przypadku co miesięcznego abonamentu ale biorąc pod uwagę ceny takich usług zewnętrznych, cała kwota wykonania może się zwrócić już nawet w 6 miesięcy.